OKOLICA I ATRAKCJE

Ziemia kłodzka to raj dla aktywnych

Dom Geologa w Marianówce to nie tylko Wasz nocleg ale i brama do ziemi kłodzkiej, która obfituje w atrakcje dla aktywnych, tych szukających leniwego relaksu, zarówno dorosłych jak i dzieci.

Niezależnie od tego czy jesteś fanem spacerów, górskich treków, wspinaczki, liczenia gwiazd, rowerów, narciarstwa czy jazdy konnej: zimą czy latem, zawsze znajdziesz tu coś dla siebie.

Latem

W lecie rowery, w szczególności najdłuższe w Europie single tracki, z których słynie Kotlina. Wspinaczka? Dosłownie pod nosem Pasterskie Skałki i Trzy Kopki lub ciut dalej Lądeckie Skały i Szczytna. Rozliczne szlaki górskie, w tym na Śnieżnik i Czarną Górę. Jazda konna.

Wycieczki do Skalnego Miasta i innych atrakcji turystycznych u braci Czechów są tak niedaleko, że grzech nie skorzystać.

Dla pasjonatów historii są twierdze w Kłodzku i Srebrnej Górze. Polecamy też rafting na Nysie Kłodzkiej a przy okazji zwiedzanie Barda gdzie spływ się kończy. W upalne dni można odwiedzić malownicze kąpielisko nad jeziorem Pastviny w Czechach.

Zimą

W zimie biegówki które można przypiąć pod domem i skitury na Śnieżniku. Dla dzieci sanki na własnej stromej górce z ławeczką dla dorosłych jeśliby chcieli raczyć się grzanym winem i rozległym widokiem na Kotlinę.

Jak spędzić ferie? Dla miłośników nart zjazdowych, dosłownie za miedzą czyli za przełęczą Puchaczówka, jest Czarna Góra i nieco dalej Zieleniec.

Czarna Góra Resort jest zaledwie 20 minut drogi samochodem od Domu Geologa. Ten ośrodek to 60 hektarów: trasy zjazdowe o różnych stopniach zaawansowania. Nieco dalej można również oddać się białemu szaleństwu w Zieleńcu (Zieleniec Ski Arena) znanemu z najdłuższego sezonu narciarskiego w Polsce. Te ośrodki są latem zamieniane w bike parki.

Niedaleka czeska Dolní Morava szczególnie polecany dla rodzin z małymi dziećmi, ponadto jest to miejscowość z najdłuższym mostem wiszącym w Europie.

Dla szukujących relaksu

Dla szukających spokoju i relaksu mamy piękny ogród i miejsce na ognisko. Można siąść na tarasie lub bujać się w hamaku podziwiając górski widok i pasące się u sąsiada hucuły albo z kieliszkiem wina patrzeć na ogień w kominku czytając książki o Dolnym Śląsku i jego habsburskiej i pruskiej przeszłości, której ślady widoczne są w Kotlinie na każdym kroku.

Możecie też udać się śladami bohaterów Pokotu Agnieszki Holland – to tu, w Kotlinie nakręcony był ten film i te piękne w nim zdjęcia przyrody to też tutaj.  I oczywiście magiczny realizm rodem z książek Tokarczuk bo Dom dzienny, dom nocny – to tu.

Gratka dla Rowerzystów

Ziemia kłodzka to nie tylko niezliczone kilometry asfaltowych dróg przecinających górzyste krajobrazy ale także mekka dla fanów rowerów górskich.

Singletracki Glacensis to ponad 260km świetnie opracowanych górskich tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Oto kilka naszych ulubionych tras MTB i po szosach

Pomożemy Wam zaplanować

Agna i Jędrek, Wasi gospodarze w Domu Geologa, podpowiedzą jakie atrakcje i aktywności najlepiej dopasują się do terminów Waszego pobytu oraz zarekomendują najlepsze miejsca na aktywne i leniwe spędzenie czasu w ziemi kłodzkiej.

DOM GEOLOGA
Marianówka 20,
57-512 Marianówka
Polska

t: 48 667 224 224